SRT – Technika Biegu

Niedawno wrzucałem na swojego fejsa filmik prosto z Laboratorium Techniki Biegowej Yacoola – parawruch.pl Od tego czasu wprowadziłem krępowanie gumami również do własnych treningów, i jestem pod wrażeniem efektów. Od czasu kiedy zacząłem pracować nad techniką biegu zdążyłem już przyzwyczaić się do wciąż to nowych odczuć w ciele, czuciu ruchu biegowego i jego Rytmu. Nie inaczej było tym razem – uwolnienie się z gum to jak eksplozja doznań. Jeśli znacie „Karolina Czarnecka – Hera Koka” – to stan który zaczyna się od 2:00 tego utworu:

Gorąco zachęcam Was choć do spróbowania – wszak teraz jest najlepszy czas na odwalenie solidnej pracy nad techniką biegu, a w gumach można człapać nawet nie wychodząc z domu. Zapewniam że przebycie choćby 100 metrów to potężne wyzwanie dla mięśni pośladka i koordynacji.

W tym trudnym czasie nie planuję żadnego treningu na serio, biorę to na co wystarcza mi czasu i ochoty. Ta ostatnia przyszła niespodziewanie w sobotni poranek. Po 2 kilometrach truchtu rzuciłem kurtkę w krzaki i pobiegłem 12km po 3:50 aby sprawdzić czy nie zardzewiałem. O dziwo tempo utrzymywałem bez nadmiernego wysiłku. Jeszcze dziwniejsze, że znalazłem kurtkę dokłądnie w tym samym miejscu.