Adidas Adizero Split Short – recenzja

Wybór spodenek do biegania w porównaniu do butów czy zegarka zdaje się błahostką. „zakładam i biegnę, po co drążyć temat?” mogliby zapytać niektórzy. Otóż jest po co, a ilość i waga powodów rośnie eksponencjalnie wraz z kilometrażem, tempem i temperaturą.

Rolę spodenek startowych streściłbym w podpunktach:

  • Zasłonić genitalia
  • Nie krępować ruchów
  • Odprowadzać pot
  • Zapewniać wentylację
  • Nie powodować otarć
  • Dobrze się prezentować 🙂

Spodenki Adidas Adizero Split Short wyglądają dość dziwnie – na wieszaku w sklepie. Skośnie cięte nogawki, rozdzielone po zewnętrznej stronie wysoko ponad kość udową. Trzeba pamiętać, że nie są to spodenki do stania, i dopiero w ruchu prezentują całą swoją urodę. Mam silne poczucie, że ktoś projektując je pomyślał jak będą wyglądały podczas biegu.

DSC_0063.jpg

DSC_0065

Ciekawie rozwiązano pas, który w prawie każdych innych spodenkach jest gumą obszytą marszczącym się materiałem. Tu nic się nie marszczy a w konsekwencji nie powoduje maleńkich acz dokuczliwych otarć w tej okolicy.

Wewnątrz znajdują się slipy, kieszonka nieodgadnionego przeznaczenia, oraz sznurek do ściśnięcia w pasie który natychmiast wyeliminowałem. Odpowiedni rozmiar skutecznie eliminuje ryzyko samoczynnego zsunięcia spodenek.

DSC_0066.jpg

Wstawka z nieprzemakalnego materiału z tyłu – odgrywa dużą rolę w upalnych i mokrych biegach.

Bieg w Adizero Split Short jest jak bieganie na golasa:) Są niesamowicie przewiewne i w żaden sposób nie krępują ruchu. Ukończyłem w nich 1,2,3 maratony i ultramaraton i nie zauważyłem żadnych otarć. Przesiąknięte i przepocone sprawują się równie dobrze, wciąż zapewniając nieograniczony zakres ruchu. Wtedy też swoją rolę odgrywa pasek nieprzemakalnego materiału z tyłu spodenek – dzięki niemu pot spływający z koszulki nie ląduje w tyłku, a raczej na udach.

DSC_0064.jpg

Z pewnością nie są to spodenki dla każdego i na każde warunki. Nie znajdziesz tu kieszonek na żele, nie zaznasz komfortu cieplnego w kiepskich warunkach pogodowych. Nie uświadczysz kompresji podtrzymującej mięśnie i poprawiających przepływ krwi. To spodenki dla tych, których chęć bicia rekordów i wygrywania zawodów wypędza codziennie na trening. Dla tych, którzy chcą biegać szybko i polegają na własnych mięśniach, sile i sprawności, a od odzieży wymagają tylko i aż – by w tym nie przeszkadzała.

81349-MPO16-95-42-000101-mpo16_01_trc_20161009_114206

Finisz 17 Poznań Maraton, dopiero przestał padać deszcz.

Adizero Split Short w dobrej cenie znajdziesz na ceneo