II Gdańsk Maraton – przewodnik dla Kibiców

Trasa II Maratonu w Gdańsku daje bardzo duże możliwości przemieszczania się kibiców podczas trwania biegu. Wasza obecność na trasie, radosny okrzyk, czy uśmiech odsuwają uwagę od zmęczenia, i dodają porcję pozytywnej energii, w postaci znacznie łatwiej przyswajalnej, niż najlepsze energetyczne żele.

Aleja Grunwaldzka – Park Uphagena, ok 13 kilometra

Ze startu odległość pieszo to ok 2.6km. Wybrałem to miejsce, ponieważ – jeśli znajdziecie się tam zbyt wcześnie, można pospacerować po parku w oczekiwaniu na najbliższych.

Al. Rzeczypospolitej/ul.Startowa – ok 24 kilometra

Od Parku Uphagena to ok 2.8km pieszo. Gdybym kibicował, z pewnośćią po drodze kupiłbym już jakieś lody i picie;) To świetne miejsce na Wasz doping – biegacze będą już odczuwali pierwsze oznaki zmęczenia.

Al. Rzeczypospolitej/Park Jana Pawła II – ok 26 kilometra

Tunelem pod Al. Rzeczypospolitej łatwo przejść na drugą stronę ulicy, by dać dodatkowego kopa zawodnikom, ktorzy będą już biegli w przeciwną stronę. Później – relaksując się zielenią w Parku Jana Pawła II, spacerować w kierunku kolejnego punktu

Droga Zielona/ul. Gdańska – ok 36 kilometra

Tu jesteście bardzo potrzebni – za Waszymi biegaczami już większość trasy, nogi są ciężkie, mięśnie odmawiają współpracy, zaczynają walczyć. Do tego przed nimi wyrasta podbieg na most – i to jest świetny moment na Wasze wsparcie. Od Parku Jana Pawła II to tylko 2.5km pieszo.

Meta

Obecność na mecie – obowiązkowa, nie może Was zabraknąć! To ostatnie 2.5 kilometra pieszo:) Proponuję przejść do Amber Expo tunelem łączącym ulice Modrzewskiego z Narwicką (nawigacja piesza prowadzi właśnie tamtędy) gdyż od strony ul. Pokoleń Lechii Gdańsk przejście może być utrudnione.

Capture

Przejście do Amber Expo

Wszystkie powyższe punkty zaznaczyłem na mapie, widocznej na początku wpisu. Do punktów dodałem też informację, o której godzinie można spodziewać się zawodników biegnących na określony czas – dzięki temu będziecie mogli określić, czy zdążycie, czy lepiej kierować się na kolejne miejsce.

Jeśli chcecie mieć te wszystkie informacje pod ręką, i poruszać się przy pomocy nawigacji z punktu do punktu, wystarczy, że:

  • Na smartfonie wyświetlicie ten wpis
  • Kilkniecie symbol powiększania mapy w prawym, górnym narożnikuCapture11
  • Odpali się aplikacja google maps, w której wyświetli się ta mapa

Punkty opisane wyżej są pinezkami na tej mapie – kliknięcie na pinezkę, umożliwia rozpoczęcie nawigacji (pamiętajcie o wyboru pieszej opcji), a przewinięcie niżej wyświetli godziny, w których spodziewani są na nich zawodnicy biegnący na określony czas.

Screenshot_2016-05-06-10-44-10

Podsumowując – 15 maja szykujcie się na przyjemny spacer z kibicowaniem. Zapytajcie swoich pędziwiatrów, na jaki czas biegną, przygotujcie coś do robienia hałasu, dla siebie może kanapki i wodę. Resztę macie gotową do odpalenia na telefonie:)