Adidas Supernova Storm Jacket – recenzja

Gdyby zapytać biegaczy, jakie warunki najbardziej uprzykrzają trening zimą, wielu wskazałoby na wiatr. Mroźne podmuchy przebijające sie przez zewnętrzne warstwy odzieży są wyjątkowo nieprzyjemne. Ale przecież wyprodukowanie kurtki zapewniającej wystarczającą oddychalność podczas biegu, a zarazem wiatroszczelnej, nie jest możliwe. Tu przypominam sobie bardzo niemiłe doświadczenia w bieganiu w softshelu z (oddychającą!) membraną gore-windstopper – wiatr mi nie dokuczył, ale pot lał się wiadrami.

Pierwsze wrażenie

IMG_20160109_183040

Kiedy natknąłem się na Adidas Supernova Storm Jacket, pierwsze, co mnie przyciągnęło, to design. Stonowany, niekrzykliwy kolor, podobnie jak odblaski w postaci pojedynczych włókien wplecionych „tu i ówdzie” w „popiersiowej” części kurtki.

IMG_20160109_183130

Podobała mi się tak bardzo, że natychmiast postanowiłem ją przymierzyć. „Jest zadziwiająco lekka” – pomyślałem, wsuwając kciuki w wycięcia w rękawie. Materiał, z którego została wykonana to ciekawe rozwiazanie – z zewnatrz ma formę gładkiego, ciasnego splotu, a wewnatrz jest nieco bardziej „mechaty”. Przyłożyłem usta do rozciągniętej tkaniny, i dmuchnąłem, sprawdzając dłonią z drugiej strony, czy jest w stanie oprzeć się naporowi wiatru. Była.

Zdanie producenta

Zachowaj ciepło w tej męskiej kurtce do biegania, gdy temperatura zacznie spadać. Oddychająca technologia nie przepuści wilgoci z zewnątrz, ale pozwoli uciec nadmiarowi ciepła. A elastyczny krój FORMOTION® będzie podążał za ruchami Twojego ciała na każdym kroku.

Treningi

Od kiedy ją otrzymałem (od Mikołaja:)), ubieram ją na każdy trening (poza bieżnią w siłowni:)). Biegałem w niej wycieczki biegowe, krótkie rozbiegania, wykonywałem serie skipów i wieloskoków, oraz biegi ciągłe. Przy temperaturze ~0°C ubieram pod spód tylko t-shirt, przy -15°C tshirt i longsleeve. Nie krępuje nawet najbardziej dynamicznych i obszernych ruchów, zapewniając komfort cieplny i osłonę przed wiatrem.

IMG_20160109_183321

Jeszcze nie sprawdziłem jej podczas deszczu, ale gdy próbowałem zmoczyć ją od zewnątrz prysznicem, krople wody nie zwilżały materiału, i spływały jak po kaczce. Po wyprawniu wysycha najszybciej ze wszystkich ciuchów.

A co mi się nie podoba?

IMG_20160109_183204

Trudno się do czegoś przyczepić, są to raczej „problemy pierwszego świata”. Trochę śmieszy mnie kieszonka z tyłu – jedyny pomysł, jaki na nią mam, to karta bankomatowa albo zafoliowany banknot. Cięższe rzeczy będą przeszkadzały, ale jest to raczej cecha tej kurtki, a nie jej wada. Zauważyłem, że materiał zmechacił się w miejscu, w którym zahaczałem o niego rzepem, wyjmując kilkakrotnie telefon z etui biegowego na ramieniu. Warto na to uważać.

Podsumowanie

Kurtkę Adidas Supernova Storm Jacket oceniam jako profesjonalną. Spełnia wysokie wymagania stawiane jej podczas ciężkich i lekkich treningów w trudnych i łagodnych warunkach pogodowych. Wykonanie nie budzi wątpliwości, że projektując i wykonując tę kurtkę, zadbano o każdy detal. Zdecydowanie polecam.

IMG_20160113_061240